Практична технологія обробки ґрунту та всього циклу для озимого ріпаку інтенсивного типу для високих врожаїв при збиранні.
Бажано за своєчасно зробити правильний вибір сорту або гібриду ріпаку, по-перше, оптимально по зоні вирощування (зимостійкість та посухостійкість та інші), по-друге, стійкість до хвороб самих поширених (біла гниль, фомоз, пліснява, фузаріоз та інші), по-третє, по якій технології господар бажає сіяти озимий ріпак інтенсивної або екстенсивної обробки, тому, що фінансові вкладення в перерахунку можуть бути дуже великі та становити до 8(восьми) тисяч гривень на гектар за весь цикл до збирання.
Також завдяки посушливим стресовим умовам посіву в серпні та вересні у Південних і Центральних регіонах України, з мінімальними опадами і недостатній кількості вологи в ґрунті, обробку посівного матеріалу також рекомендовано проводити комплексом мікродобрив, які мають вміст речовин таких як, калій, фосфор, цинк, крезоцин, стимулятор росту та інші, які в свою чергу при попаданні насінин в ґрунт дають швидку антистресову активність, швидкий ріст одночасно і гарне формування кореневої системи рослини восени на перших етапах розвитку.
Щодо мікродобрив для внесення восени та навесні для ріпаку:
Бажана обробка перед посівом комплексом мікродобрив Реаком–СР–Рапс в нормі 3 літри на тонну, або Наномінераліс 300 мл на тонну + Фосфор Калій 2 літри на тонну.
Також дуже важливим елементом живлення є Бор і Молібден, розподіл для рослини потрібен з урахуванням 25% восени та 75% навесні для гарного розвитку рослини та антистресового зменшення.
Внесення сульфату амонію, 150кг, рихлення грунту + передпосівна культивація
Сівба з внесенням амофосу, 150 кг/га
Внесення хлористого калію, 200 кг/га
Обробка грамініцидом (Ачіба і т.д.)
Обробка гербіцидами Сальса 30 г/га + Галера Супер 300 г/га
Якщо ріпак стійкий до раундапу – до 4 літрів на гектар, діюча речовина (ізопропіламінова сіль гліфосату, 480 г/л) у фазі від двох справжніх листків восени та страховий (за необхідності) після відновлення вегетації навесні до бутонізації.
Обробка фунгіцидом Фолікур 0,7 л/га + борна кислота 400 г/га
Внесення сульфату амонію, 100 кг/га
Ранньовесняне підживлення сульфатом амонію 200 кг/га
Внесення аміачної селітри, 400 кг/га (2*200)
Обробка на гектар фунгіцидом Фолікур 1л. + інсектицид Карате Зеон 0,2л. + карбамід 20кг. + сульфат магнію 10кг. + борна кислота 400гр. + прилипач 150-200мл.
Обробка на гектар фунгіцидом Карамба 1л. + інсектицид Нурел Д 0,6л. + карбамід 10кг. + сульфат магнію 8кг. + борна кислота 400гр. + прилипач 150-200мл.
Бажана третя обробка інсектицидом типу Протеус, Біская.
Інсектицидні обробки проводити кожні 7-10 днів, обов’язково з прилипачем!!!
Для здешевлення собівартості можливе використання якісних генериків (сертифікованих виробників) по ЗЗР.
Збирання врожаю вчасно.
Гарних всім врожаїв та погодньо-кліматичних умов на усьому циклу вирощування озимого ріпаку. Також великих закупівельних цін на даний товар.