
Ультра ранній сорт проса Полтавське Золотисте 45-55 днів. Урожайний сорт проса 37 ц / га стійкого до вилягання. 1 репр

Способи доставки
Оплата

Опис
Сорт проса бронзового Полтавський золотистий створений методом індивідуального багаторазового відбору ранньостиглих рослин сорту Благодатне. Різновид — ауреум.
Сорт проса бронзового Полтавське золотисте
Рослини висотою 60,0-74,4 див. Кущ прямостоячий, стебло середньої товщини, досить міцне, добре добре. Листя темно-зелене, подовжено ланцетове, оперення слабке. Волотко розкидисте, нещільне, середньої довжини (19,0-20,2 см), подушечки присутні тільки на нижніх бокових відгалуженнях (гілочках).
Зернівка|округлої|форми,|бронзового|забарвлення, глянсова,|велика. Маса 1000 зерен 7,3-7,7 г Плівчастість 10-15 %. Каша яскраво жовта. Технологічні і кулінарні якості хороші. Визнано Державною комісією сортом для використання в харчової промисловості. Ранньостиглий, дозріває за 48-50 днів. Вихід крупи 81%.
Стійкий до полягання 8 балів, до осипання 8 балів, до посухи 8,7 балів, вимолочування — 9 балів, вміст білка 11,2-13,5%, придатний для комплекту¿ для механізованого прибирання, та сіно.
Сіяти потрібно в добре прогрітий грунт наприкінці травня — на початку червня місяця. Придатний для обробітку другого врожаю на рік, як поукосна і післязбиральна культура.
Стійкий до ураження головні, меланоза і просяного комарика. Урожайність в сортовипробуванні від 45 до 66 ц/га.
З 2004 року знаходиться в Державному реєстрі сортів рослин України.
Ультраскоростиглий просо відноситься до групи ранньостиглих сортів і придатний для післязбирального посіву та отримання другого врожаю на рік: висівають після озимого ячменю, озимої пшениці, озимого ріпаку, однорічних трав. Основні терміни сівби такого проса продовжені до кінця липня, а тривалість етапів органогенезу генеративних органів ультрашвидкісного проса коротка.
При пізніх термінах сівби (наприкінці травня – на початку червня) тривалість етапів органогенезу генеративних органів просу значно скорочується порівняно з ранніми посівами – у першій декаді травня.
Підготовка насіння.
Підготовку насіння до посіву розпочинають відразу після збирання. Для захисту від пошкодження голівнею та іншими хворобами насіння протруюють такими препаратами: Вітавакс, фундазол у нормі 2 л/кг/т.